Haberler

Türkiye’de yatırımlar artarak devam ediyor

Kırıkkale’de ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ programında Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde güneş enerji paneli üreten bir fabrikanın ek binasının açılış törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin dünyada 3. Büyük güneş paneli üreticisi konumunda olduğunu belirtti.
Kırıkkale’de ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ programında Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde güneş enerji paneli üreten bir fabrikanın ek binasının açılış törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin dünyada 3. Büyük güneş paneli üreticisi konumunda olduğunu belirterek, “İnşallah hedefimiz önümüzdeki seneden itibaren dünya 2’ncisi olmak.” dedi. kentte yapılan yatırımları yerinde gördüklerini ve ziyaret ettiklerini söyledi.

Açılışı yapılan güneş enerji paneli tesisinin önemli olduğunu belirten Varank, “Türkiye’de stratejik bir yatırımı bundan yıllar önce hayata geçirmiş bir firmamız. Gerçekten Kırıkkale’de bu işi hedefini alıp yatırım yapmasını ben çok önemli buluyorum. Bugün açılışını yaptığımız tesis, 750 megavat güneş panelini ilk etapta üretecek. Fabrikanın tamamlanmasıyla 1,5 gigavatlık bir kapasite oluşacak” diye konuştu.

Türkiye’de yatırımların artarak devam ettiğini vurgulayan Varank, Kırıkkale’de yüksek teknolojili bir tesisin kurdelesini keseceklerini, ROKETSAN ve MKE’nin Kırıkkale’de büyük bir yatırım yapacağını dile getirdi.