Haberler

Protokol İmza Töreni Vali Haktankaçmaz Başkanlığında Yapıldı

Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ek olarak iki atölye yapılmasına ilişkin olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü arasında Protokol İmza Töreni düzenlendi.

 Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen Protokol İmza Törenine, Kırıkkale Valisi Sayın Dr.M.İlker Haktankaçmaz, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin, 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Aydın katıldı.

Protokol imza töreni öncesinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Yahşihan ilçesinde bulunan  Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ek olarak iki atölye yapılması için bugün 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile bir protokol metni imzalanacağını belirtti.

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Aydın’da, ülkenin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayinin ve sanayicinin lokomotif görevini üstlendiğinin bilincinde ve farkında olduklarını belirterek, sanayiciler ve iş adamları olarak her kademede nitelikli eleman açığını ve ihtiyacını yaşadıklarını ifade etti.

İmza töreninde konuşan Vali Haktankaçmaz’da,” Hem eğitim, hem de sanayi alanında çok olumlu sonuçlar verecek bir işbirliğine tanıklık edeceğiz” dedi.

Vali Haktankaçmaz, 2014 yılında açılan, Organize Sanayi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde halen 24 derslik ve 2 atölyede, Raylı Sistemler Teknolojisi, Makine Teknolojileri ve Tasarım Teknoloji alanlarında eğitim verildiğini ve bu alanlarda halen 502 öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti.

Organize Sanayi Bölgesince tahsis edilen yaklaşık 4 dönümlük arsa üzerine yapılacak yaklaşık 4,5 milyon TL´sı değerindeki atölyelerde Makine Teknolojileri ve Döküm alanlarında faaliyet gösterileceğini ifade eden Vali Haktankaçmaz, “ Bu atölyelerimizin tamamlanması ile gelişmekte olan sanayide en çok ihtiyaç duyulan alanların başında gelen Makine Teknolojileri alanı ve bunun altında Bilgisayarlı Makine İmalatı dalına yönelik daha çok sayıda kalifiye eleman yetiştirilmesine imkân doğacaktır.İnşallah bu alanları açtıktan sonra hem sanayicimizin nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması açısından çok büyük bir fayda sağlamış olacağız, hem de eğitim konusunda Kırıkkalemiz bir adım daha ileri gitmiş olacak”dedi.