Haberler

Halkbank’tan OSB’ye düşük faizli enerji verimliliği kredisi

Halkbank ve Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi (Kırıkkale OSB) arasında imzalanan kredi protokolüyle Kırıkkale OSB’de faaliyet gösteren firmalara, bankanın…A+A-

Halkbank ve Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi (Kırıkkale OSB) arasında imzalanan kredi protokolüyle Kırıkkale OSB’de faaliyet gösteren firmalara, bankanın enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kredisi ürünlerini uygun koşullarda kullanma fırsatı sunuldu.

SANAYİ BÖLGELERİ DESTEK KREDİSİ

Kırıkkale OSB’deki firmalar, enerji kredilerinin yanı sıra ‘Sanayi Bölgeleri Destek Kredisi’ paketindeki işletme ve yatırım kredilerinden, ayrıca diğer kredi ve mevduat ürünlerinden uygun faiz ve komisyon oranlarıyla faydalanabilecekler. Halkbank’ın en zor günde bile reel sektörün yanında yer aldığını belirten Halkbank Ankara 1. Bölge Koordinatörü Levent Nihat Güleç KOBİ’lere sunulan desteği ifade etti.

KOBİ’LERİN ÖNCÜ BANKASI HALKBANK

1. Bölge Koordinatörü Levent Nihat Güleç “Halkbank olarak KOBİ’lerin öncü ve lider bankası olmaya devam ediyoruz. Ödünç verdiği şemsiyeyi yağmurlu günlerde geri istemeyen Halkbank, KOBİ’lerin ihtiyacı olan finansman desteği ve danışmanlık faaliyetlerini önceki dönemlerde olduğu gibi bu yıl da sürdürüyor.

İşletmelerin modernizasyon, kapasite ve verimlilik artışı sağlamak amacıyla işletmelerindeki enerji giderlerinin azaltılmasına ve yenilenebilir enerji üretimlerine yönelik tüm yatırımlarını, Fransız Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız protokol sayesinde temin ettiğimiz enerji verimliliği / yenilenebilir enerji kredileri ile finanse ediyoruz. Bu sayede KOBİ’lerimizi daha rekabetçi kılarken enerji ithalatı nedeniyle oluşan cari açığı azaltma yönünde de kalıcı katkılar sunmayı hedefliyoruz”

KOBİ’LERE YATIRIMDA KOLAYLIK

Halkbank’ın 74 yıl önce, başta küçük esnaf ve sanatkârlar ile KOBİ’ler olmak üzere üreten Türkiye’nin her kesimine uygun koşullarla kredi kullandırarak onları üretime teşvik etmek için kurulduğunu belirten Güleç, “Bankamız, ülkemizdeki  sanayi yatırımlarının gerçekleşmesinde ve işletmelerin verimliliklerinin artırılmasında kritik bir görev üstlenen organize sanayi bölgeleri ve sanayi sitelerindeki KOBİ’lere, yatırımlarında kolaylık sağlayacak finansal çözümleri aktarıyor.

‘Sanayi Bölgeleri Destek Paketi’ adlı yeni ürünümüzle KOBİ’lerin yeni üretim ve altyapı yatırımlarını, satın alımlarını ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını finanse ediyoruz” dedi. Kaynak: Halkbank’tan OSB’ye düşük faizli enerji verimliliği kredisi